Web Sayfamıza Hoşgeldiniz.
Bugün : 20 Ağustos 2018 Pazartesi
HIZLI ERİŞİM
Reklam

2015 Yeni KOSGEB Kredisi Geliyor

Yüksek faiz sarmalı nedeniyle kredi ve nakit sıkıntısı yaşayan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) son dönemlerin en büyük faizsiz kredi desteği geliyor. Kamuoyunda can suyu olarak da bilinen desteğin nisan sonuna yetiştirilmesi hedeflenirken, ilk aşamada da 50 binden fazla KOBİ'nin bu fırsattan yararlanması sağlanacak. Hükümetin ekonomi kurmayları tarafından hazırlanan destek paketinin hedefinde ise yatırımların hızlanması ve piyasadaki nakit akışının sağlanması var. Edinilen bilgiye göre, desteklerin önemli bir bölümü Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından organize edilecek.

KİMLER YARARLANACAK?

Sanayi Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, destekten, KOSGEB Veri Tabanında kaydı onaylanmış ve yasaklı olmayan işletmeler yararlanabilecek. KOSGEB Kredi Faiz Destek uygulamaları, web tabanlı yazılım sistemi üzerinden online olarak, tarafların müdahalesine imkân vermeyecek şekilde dağıtılacak. Kaynaklar, başvuru sırasına göre dağıtılacak. Destek bitene kadar başvurular sürecek. Sanal ortamda gerçekleşen işlemler denetime de açık olacak.

EN BÜYÜĞÜ 2010'DA VERİLMİŞTİ

KOSGEB'in faizsiz kredi alanındaki en büyük desteği 2010'da açıklanmıştı. 3 milyar TL'lik kredi paketine üç günde 70 bine yakın KOBİ başvurmuş, birçok bankanın önünde de uzun kuyruklar oluşmuştu. Başvuruların 46 bin 167'sinin mikro işletme, 21 bin 447'sinin küçük işletme ve 5 bin 974'ünün de orta ölçekli işletmelerden oluştuğu belirlenmişti.

İHRACATÇI DA UNUTULMADI

Hazine Müsteşarlığı'nın yurtdışından sağladığı krediler ile garanti ve ikraz yöntemlerini kullanarak reel sektörün uluslararası alanda alabileceği kaynak miktarı da artırılıyor. İhracatçı KOBİ'lere bu kapsamda kamu ve yatırım bankaları aracılığıyla 1 milyar dolarlık dış finansman sağlanması hedeflendi. Yılın ikinci yarısında ise bu miktarın iki katı oranda artması gündem de.

Türkiye’nin en büyük danışmanlık şirketlerinden INC TÜRKİYE KOBİ ASİSTANS şimdi bu destekleri ayağınıza getirmektedir. Sizde bu hibe ve desteklerden yararlanmak üzere doğru bir secim yaparak danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Siz işlerinizle meşgul olun uzman danışmanınız projenizi hazırlasın tüm bürokratik işlemlerinizi ve müracaatlarınızı sizin adınıza takip etsin.

 

Kosgeb İş Planı Referansları İçin Lütfen Tıklayınız.
  

Tüm Şehirlerden Kosgeb Girişimci Hibeleri Destekleri ve Kredileri İçin İş Planı Başvurusu Yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır. © Girişimci Yolu | INC Girişim Danışmanlık
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz