Web Sayfamıza Hoşgeldiniz.
Bugün : 20 Ağustos 2018 Pazartesi
HIZLI ERİŞİM
Reklam

2015 Yeni Kobilere Dijital Dokunuş

KOBİ’lerin en büyük sorunu tanıtım ve reklam. Hızlı büyümek isteyen bu işletmeler aynı zamanda pazarlama bütçesinin oldukça düşük tutuyor. Bu çelişkiyle başa çıkmanın yolu ise sosyal medyadan geçiyor.

Sosyal medya her ne kadar düşük bütçeli reklamlara olanak verse de, aslında doğru yapılmayan pazarlama ve reklam çalışmaları KOBİ’lerin yüksek bütçelere çıkmasını sağlayabiliyor. Bu yüzden son dönemlerde içerik pazarlama yöntemleri öne çıkmaya başladı. Daha geniş kitlelere ulaşmak için sosyal medya kanalları iyi bir etkileşim alanı olarak görülüyor. KOBİ’lerin daha iyi geri bildirimler alabilmek için mutlaka sosyal medya paylaşımlarını planlaması gerekiyor. KOBİ’lerin pazarlamalarını desteklemesi için farklı sosyal medya platformlarında topluluk oluşturması da gerekiyor. Mesajların yayılabilmesi için bu gibi topluluklardan yararlanılması pazarlama maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor.

Büyümek isteyen KOBİ’ler sosyal medya platformlarında daha fazla etkin olmalı. Hedef kitlenizin hepsinin aynı platformu kullandığı düşüncesine kapılmak ise yapılan en büyük yanlışlar arasında. Farklı ağlar üzerindeki sosyal medya paylaşımların ayrıştırılması gerekiyor. Daha fazla etkileşim yaratmak için ise infografik ya da fotoğraf paylaşımlarını mümkün olduğunca arttırmak gerekiyor. Öte yandan yapılan araştırmalara göre hedef kitleler genellikle, sosyal medya yoluyla bilgi sağlamak istiyor. Ürün bilgileri, nasıl yapılmalı kısmı, müşteri derecelendirme ve değerlendirme gibi basit içeriklerin hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gerekiyor. Mobil de dahil olmak üzere tüm online medya platformlarından firma iletişim bilgilerinin paylaşılması ise fark yaratıyor.

Türkiye’nin en büyük danışmanlık şirketlerinden INC TÜRKİYE KOBİ ASİSTANS şimdi bu destekleri ayağınıza getirmektedir. Sizde bu hibe ve desteklerden yararlanmak üzere doğru bir secim yaparak danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Siz işlerinizle meşgul olun uzman danışmanınız projenizi hazırlasın tüm bürokratik işlemlerinizi ve müracaatlarınızı sizin adınıza takip etsin.

 

Kosgeb İş Planı Referansları İçin Lütfen Tıklayınız.
  

Tüm Şehirlerden Kosgeb Girişimci Hibeleri Destekleri ve Kredileri İçin İş Planı Başvurusu Yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır. © Girişimci Yolu | INC Girişim Danışmanlık
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz