Web Sayfamıza Hoşgeldiniz.
Bugün : 20 Ağustos 2018 Pazartesi
HIZLI ERİŞİM
Reklam

2015 Kobi Haberleri

Her geçen gün Kobilerin büyümesine yönelik yapılan çalışmalar hızlanıyor. Bunlardan bir tanesi de bulut projesi. Yapılan açıklamalarda projenin Kobilere katkısı anlatılıyor.

Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı'na göre, başta KOBİ'ler olmak üzere işletmelerin iş verimliliğinin artırılmasında bilgi teknolojilerinden yararlanılacak.

Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında önümüzdeki dönemde başta KOBİ'ler olmak üzere işletmelerin iş verimliliğinin artırılmasında bilgi teknolojilerinden daha çok yararlanılacak. Bunun için "bulut bilişim" hizmetlerinin kullanımı desteklenecek.

Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan 2015-2018 Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı'na göre, söz konusu dönemde KOBİ'ler için "bulut programı" geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

Bu kapsamda, başta KOBİ'ler olmak üzere işletmelerin iş verimliliğinin artırılmasında bilgi teknolojilerinden yararlanılacak. Bunun için bulut bilişim hizmetlerinin kullanımı desteklenecek. Bulut bilişim hizmetlerinin gelişebilmesi ve yaygınlaşması için gerekli yasal ve idari düzenlemeler yapılacak.

KOBİ'lerin bulut bilişim hizmetlerinden yararlanabilmesi amacıyla bu hizmetlere ilişkin farkındalık artırma çalışmaları da dahil olmak üzere KOBİ'lere yönelik sunulacak altyapı ve yazılım hizmetlerinin bulut bilişimiyle sağlanabilmesi konusunda bir program uygulamaya konulacak.

Bu çerçevede yapılacak çalışmalarda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde yürütülecek.

Türkiye’nin en büyük danışmanlık şirketlerinden INC TÜRKİYE KOBİ ASİSTANS şimdi bu destekleri ayağınıza getirmektedir. Sizde bu hibe ve desteklerden yararlanmak üzere doğru bir secim yaparak danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Siz işlerinizle meşgul olun uzman danışmanınız projenizi hazırlasın tüm bürokratik işlemlerinizi ve müracaatlarınızı sizin adınıza takip etsin.

 

Kosgeb İş Planı Referansları İçin Lütfen Tıklayınız.
  

Tüm Şehirlerden Kosgeb Girişimci Hibeleri Destekleri ve Kredileri İçin İş Planı Başvurusu Yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır. © Girişimci Yolu | INC Girişim Danışmanlık
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz