Web Sayfamıza Hoşgeldiniz.
Bugün : 20 Ağustos 2018 Pazartesi
HIZLI ERİŞİM
Reklam

Girişimci Hibesi

Girişimcilere verilen hibe destekleri her geçen gün artıyor. Kendi işini kurmak isteyen 490 Ankaralı girişimci KOSGEB desteği ile işletme sahibi oldular.

Ankara Ticaret Odası (ATO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte iki yılda toplam 2 bin 310 girişimci yetiştirdi.

ATO’dan yapılan yazılı açıklamada, ATO’nun KOSGEB ile ortaklaşa yürüttüğü Yeni Girişimci Desteği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı hakkında bilgi verildi. Ekonomik kalkınmaya katkı ve işsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla 18 Temmuz 2011 tarihinde başlanan girişimci eğitimi programında kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, cesaretlendirme başta olmak üzere iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri verildi. ATO salonlarında toplam 72 saati bulan dersleri başarıyla tamamlayan ve sonrasında yapılan sınavı da kazanan adaylara girişimci belgesi verildi. ATO’nun iki yılı aşkın süre boyunca KOSGEB’le ortaklaşa yaptığı eğitimlere toplam 2 bin 310 kişi katılarak, girişimcilik belgesi aldı.

490 GİRİŞİMCİ TİCARETE ATILDI

ATO’nun programına katılarak girişimci belgesi alan katılımcılardan 490’ı kursta öğrendiklerini hayata geçirmek üzere kendi işyerini kurdu ve ticari faaliyetine başladı. ATO’nun ticari hayata kazandırdığı 490 girişimci, kurduğu işyerinde bin 42 kişiye de istihdam sağladı. ATO’nun girişimcilik programından mezun olarak kendi işyerini kuran girişimcilerden 186’sı da KOSGEB’e başvurarak, 30 bin lira hibe desteği sağladı. 290 girişimci ise KOSGEB desteği için başvurdu ve işlemleri halen devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük danışmanlık şirketlerinden INC TÜRKİYE KOBİ ASİSTANS şimdi bu destekleri ayağınıza getirmektedir. Sizde bu hibe ve desteklerden yararlanmak üzere doğru bir secim yaparak danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Siz işlerinizle meşgul olun uzman danışmanınız projenizi hazırlasın tüm bürokratik işlemlerinizi ve müracaatlarınızı sizin adınıza takip etsin.

 

Kosgeb İş Planı Referansları İçin Lütfen Tıklayınız.
  

Tüm Şehirlerden Kosgeb Girişimci Hibeleri Destekleri ve Kredileri İçin İş Planı Başvurusu Yapabilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır. © Girişimci Yolu | INC Girişim Danışmanlık
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz